Bölüm Hakkında

Üniversitemiz, bilimsel ve teknolojik temellere dayalı gelişme ilkesini, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesine eklediği yeni bir bölümle daha da güçlendiriyor. Yeni eğitim öğretim döneminde ilk kez öğrenci alacak maliye programıyla; kamu kurumlarında, özel kurumlarda ve bankalarda geleceğin müfettişlerini, iç denetçilerini, uzmanlarını, idari yargı hakimlerini, Sayıştay denetçilerini yetiştirmeye hazırlanan üniversitemiz, evrensel nitelikli bilgi üretmek ve uluslararası standartlarda eğitim vermek vizyonuyla çıktığı bu yoluna aynı kararlılıkta ilerlemeye devam etmektedir.

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde yer alan Maliye Bölümü, öğrencilerimize daha geniş bir alanda iş imkânı sunmakta, ulusal ve uluslararası boyutta alanında uzman, kendine güvenen, nitelikli, donanımlı, bilim ve görev insanları yetiştirilmesini hedeflemektedir. Kamu ekonomisi, kamu maliyesi, devlet borçları, bütçe ve maliye politikası gibi maliye programı temel derslerine ek olarak iktisat, istatistik, hukuk gibi derslerle gelecekteki iş sınavlarına ve mülakatlara rahatça hazırlanacak olan öğrencilerimize, alanında uzman güçlü akademik kadromuz eşlik edecektir.

Üniversitemizin öğrencilerine sunduğu imkânlar ve İstanbul’da konumlanmasının verdiği diğer ayrıcalıklarla güçlenen bölümümüz, öğrenmeye ve öğretmeye odaklı, düşünmeye, yorumlamaya, analitik modeller kurmaya yönelik maliyeciler yetiştirecektir.