Kayıtlı Öğrenciler

Öğrenci İşleri biriminin görevi, öğrencilere ve tüm öğretim elemanlarına yönetmelik ve yönergeleri doğru aktarmak ve akademik takvime uygun olarak zamanında yapmaktır. İşlerin doğru yürütülebilmesi adına, öğrencilerin bu sitede yayınlanan bilgileri zamanında izlemesi ve kurallara uyması çok önemlidir. Özellikle dönem kayıtları ve ders kayıtlarının akademik takvimde belirtilen süre içinde yapılmasına özen gösterilmelidir, çünkü öğrencilerle ilgili her türlü işlem elektronik ortamda belli süreler içinde yapılmaktadır.

Öğrencilerin hizmetlerden verimli bir şekilde yararlanabilmesi için web sayfasındaki linkleri ve öğrenci otomasyonunu sık sık kontrol etmeleri, kampüs içinde yer alan duyuru panolarındaki duyuruları okuması ve duyurulardaki yer alan işlemleri belirtilen süre içerisinde yapmaları mümkün olacaktır.

Öğrencilere yazılan resmi yazılar, kayıt sırasında beyan edilen adrese yapılmaktadır. Öğrencilerin adresin ve kimlik bilgilerinde değişiklik olduğu takdirde Öğrenci İşleri birimine bildirmeleri gerekmektedir.