Burslar ve İndirimler

ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİMİNDE UYGULANAN BURS VE İNDİRİMLER

 1. Peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır.
 2. İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Holding çalışanlarına ve çocuklarına %25 indirim uygulanır.
 3. Gedik Holding şirketleri bayileri birinci derece yakınlarına %10 indirim uygulanır.
 4. Pendik Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarından burslu kazananlara %10, ücretli kazananlara %50 indirim uygulanır.
 5. Milli Sporculara %25 indirim uygulanır.
 6. Kardeş indirimi; kardeşlerden birisi için %10 kardeş indirimi uygulanır.
 7. Üniversite Yerleştirme Sınavında ilk beş bine giren öğrencilere, İstanbul Gedik Üniversitesini 1.sırada tercih etmeleri ve kazanmaları halinde %100 Halil Kaya Gedik bursu verilir.
 8. Her akademik yıl sonunda yapılacak değerlendirmeye göre üstün başarı gösteren öğrencilere, o yılı izleyen öğretim yılı için geçerli olmak üzere karşılıksız “Akademik Başarı Bursu” verilir.
 9. Üniversitemizi kazanan Gazilere, Şehit ve Gazi çocuklarına %100 indirim uygulanır.
 10. İlk 3 tercihine İstanbul Gedik Üniversitesini yazan adaylara %25 indirim uygulanır. (%50 ve %75 burslular hariç)
 11. Dikey Geçiş Sınavı ile Gedik Meslek Yüksekokulundan üniversitemizi tercih eden adaylara %75, diğer üniversitelerden Üniversitemizi tercih eden adaylara %50 indirim uygulanır.
 12. Yurtdışından öğrenci kabul şartlarına bağlı olarak Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği ile 06.07.2015 tarihinde yapılan iş birliği protokolünün 3. Madde 3. Bend çerçevesinde Yurt içinden gelen Balkanlılara %25, halen Balkan ülkelerinde olup Türk vatandaşı Dernek üyesi ya da birinci derece yakınlarına (%25 dolar bazında) ek indirim uygulanır.
 13. Yatay Geçişle Üniversitemizi tercih eden adaylara %50 indirim uygulanır.
 14. Burslu/İndirimli öğrencilerin hazırlık sınıfı okuması durumunda, burs ve indirimlerinin hazırlık sınıfında da aynı oranda uygulanır. (İsteğe bağlı hazırlık sınıfı hariç)
 15. Mühendislik Fakültesi mezunlarımızın IIW eğitimlerine (Uluslararası Kaynak Mühendisliği, Inspektörlük),  % 50 indirim uygulanır.
 16. Mühendislik Fakültesi mezunlarımızın Tahribatsız Muayene yöntemleri eğitimlerine (Sınav ücreti hariç)  %50 indirim uygulanır.
 17. MYO mezunlarımızın IWT  ve IWIP eğitimlerine (Uluslararası Kaynak Teknikerliği, Inspektörlük) %50 indirim uygulanır.

2017 ÖSYS KILAVUZ KOŞULLARI

717- Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından kurulan İstanbul Gedik Üniversitesinde Eğitim-Öğretim (İsteğe Bağlı Hazırlık Programı dahil) ücretlidir. Bu ücretler her yıl Mütevelli Heyet tarafından tespit edilir. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında öğrenim ücreti: Meslek Yüksekokulu tüm programlar için: 19.900 TL, Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı için 26.000 TL, Spor Bilimleri Fakültesi tüm bölümleri için: 30.600 TL, diğer tüm Fakültelerin lisans bölümleri için 32.000 TL, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı ücretlidir. Ücretlere KDV dâhil değildir. Öğrenim ücreti, Üniversite tarafından tahsilat için ilan edilen banka ve bankanın prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi koşulu ile ilk taksiti kayıt sırasında, kalan dokuz taksiti ise Ekim-Haziran ayları arasında her ayın ilk beş günü içinde olmak üzere toplam on eşit taksitte ödenebilir. Peşin ödemelerde %5, Gedik Holding ve İstanbul Gedik Üniversitesi çalışanlarına ve çocuklarına %25, İlk 3 tercihine İstanbul Gedik Üniversitesini yazan adaylara %25 (%50 ve %75 burslular hariç), Pendik Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarından burslu kazananlara %10, ücretli kazananlara %50 indirim uygulanır. Milli Sporculara %25, kardeş indirimi; kardeş/kardeşlerden birisi için %10 kardeş indirimi uygulanır. Üniversite Yerleştirme Sınavında ilk beş bine giren öğrencilere, İstanbul Gedik Üniversitesini 1.sırada tercih etmeleri ve kazanmaları halinde %100 Halil Kaya Gedik bursu verilir. Burslu Program/Bölümlere yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece öğretim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. giderler burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksızdır. Normal eğitim öğretim süresince devam eden öğrenciler için burs kesilmez. Ancak; Üniversitemizde bir ay veya daha fazla uzaklaştırma cezası alan öğrencinin bursu kesilir. Burada sözü edilen burs, sadece bu kılavuzda ‘burslu’ öğrenci alınacağı belirtilen kontenjanları kapsar. Ayrıca her akademik yılsonunda yapılacak değerlendirmeye göre üstün başarı gösteren öğrencilere, o yılı izleyen öğretim yılı için geçerli olmak üzere “Akademik Başarı Bursu” verilir. Bu bursun miktar ve koşulları her akademik yıl için Mütevelli Heyet tarafından belirlenir. Üniversitemizi kazanan Şehit ve Gazi çocuklarına, ilgili bölüm/programın tam burslu kontenjanı kadar tam burs verilir. Üniversitemizde eğitim İstanbul Kartal, Pendik, Tuzla yerleşkelerinde ve Nişantaşı binamızda sürdürülmektedir.

 

LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİNDE UYGULANACAK  İNDİRİMLER

 1. Peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır
 2. Eş ve kardeşlerden birine %5 indirim uygulanır.
 3. ALES i 70 puan ve üzeri olanlara (ilgili puan türünde)%30 indirim uygulanır.
 4. Lisans ortalaması 3 ve üzerinde olanlara %30 indirim uygulanır.
 5. Devlet memuru ve Belediye çalışanlarına %30 indirim uygulanır.
 6. Meslek Kuruluşu, Banka ve Sivil Toplum kuruluşları mensuplarına %30 indirim uygulanır.
 7. 5 ve daha fazla kişinin toplu müracaat etmesi halinde %30 indirim uygulanır.
 8. Diğer Üniversiteler ve Türk Silahlı Kuvvetler mensupları, eşleri ve çocuklarına %40 indirim uygulanır.
 9. Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden Gazilere, Şehit ve Gazi Çocuklarına %70 indirim uygulanır.
 10. Milli sporculara %40 indirim uygulanır.
 11. İstanbul Gedik Üniversitesi Mensupları, eşleri ve çocuklarına %50 indirim uygulanır.
 12. Gedik Holding mensuplarına eşleri ve çocuklarına %50 indirim uygulanır.
 13. Eğitim Protokolü yapılmış kuruluşlara %50 indirim uygulanır.
 14. Türk Cumhuriyetlerinden gelen öğrencilere %50 indirim uygulanır.
 15. İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına asgari 60 kişilik grup olarak müracaat edenler için (Yatay Geçiş için Müracaat edenler Hariç) %60 indirim uygulanarak Eğitim Ücretinin 6000 TL (KDV Dahil) olarak uygulanır.
 16. Tüm Fakülte mezunlarımıza mevcut Yüksek Lisans ve Doktora programlarında (Tez aşaması hariç) %50 indirim uygulanır.
 17. Tüm Enstitülerdeki Yüksek Lisans öğrencilerimize IIW eğitimlerine (Uluslararası Kaynak Mühendisliği/Teknikerliği, Inspektörlük) ve Tahribatsız Muayene yöntemleri eğitimlerine (NDT için sınav hariç) % 50 indirim uygulanır.
 18. Tüm Enstitülerdeki Doktora öğrencilerimizin IIW eğitimlerine (Uluslararası Kaynak Mühendisliği/Teknikerliği, Inspektörlük) ve Tahribatsız   Muayene yöntemleri eğitimlerine (NDT için sınav hariç) % 50 indirim uygulanır.
 19. Ön Lisans, Lisans mezunlarımıza ve öğrencilerimize, Tüm Yüksek Lisans ve Doktora Programları mezunlarımıza ve öğrencilerimize GÜYEM de düzenlenen kurslarda %10 indirim uygulanır.